Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

Share
 

 Кико и Ивица под опсада

Go down 
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

Кико и Ивица под опсада Empty
ПишувањеПредмет: Кико и Ивица под опсада   Кико и Ивица под опсада Icon_minitimeПет 24 Јун 2011, 12:14

Кубење коси, вресоци, фотоапарати, љубовни пораки... вака некако изгледаше првата промоција на ексклузивците на Мак мјузик, Ивица Веловски и Христијан Тодорски - Кико. Иако за момент се изгледаше како дека од промоцијата нема да остане ништо, работата беше ставена под контрола, а младите музички надежи Кико и Ивица пред присутните ги претставија деби сингловите - "Рај и пекол" и "Ти би занела". Песните се пуштаат во исто време со спотови, кои, дознаваме, се снимени во битолскиот регион.

За љубовната тема "Ти би знаела" - песната за која музиката ја потпишува Јован Јованов, текстот е на Борче Димитров - Рафинерија, а аражманот е на Јован Јованов и Дамјан Лазаровски, Ивица зачекори по пелагониските ниви разочаран од неговата љубена. Прилепчанецот, пак, рајот и пеколот во видеозаписот ги прикажува на битолскиот Широк сокак, спортскиот аеродром и филмското Мариово, а околу него се моткаат неколку атрактивни Кико и Ивица под опсада 9A8FE0D0AFE57040A7C572796C82632Eдевојки. Музиката и аранжманот на "Рај и пекол" ги потпишуваат Јован и Иван Јовановски, а текстот е, исто така, на Борче. И двата видеозаписи се изработени под режисерската палка на Дарио Јанковиќ.
"Само што почнавме да работиме со Јован и Кристијан, а веднаш имаме резултат. Стигнавме до ова", вели Кико. Ивица, пак, откри дека веќе размислува за албум: "Овој тим ќе не собере и за албум".
Кико и Ивица нема да застанат тука. Тие деновиве се подготвуваат повторно да влезат во студио, а со новите песни ќе настапат на "Охрид фест".
(Ан.Ѓ.)
Фото: Ѓ. Личовски


_________________
Кико и Ивица под опсада 598340306398999448552180Кико и Ивица под опсада Normal52Кико и Ивица под опсада 558356268521846569601542
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
 
Кико и Ивица под опсада
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: