Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

Share
 

 BAH SHOW 2012 !!!

Go down 
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

BAH SHOW 2012 !!! Empty
ПишувањеПредмет: BAH SHOW 2012 !!!   BAH SHOW 2012 !!! Icon_minitimeСре 06 Јун 2012, 16:37

Балетското студио БАХ го прославува својот 18ти роденден на 24ти Јуни 2012 (недела) во 18 часот на сцената во центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга...БАХ ќе го прикаже својот годишен концерт насловен како „ПОЛНОЛЕТСТВО“...и оваа година многу танцување...прекрасни кореографии за кои се задолжени сите членови на БАХ – од најмалите до најголемите....музички звезди кои ќе ја збогатат програмата:Дарко Илиевски,Ивица Велоски,Христијан Тодоровски Кико-Идол,дечките од Beyond Parkour – Скопје со атрактивен настап....и многу други !!! Бидете и вие дел од овој настан...BAH SHOW е познато по тоа што секогаш почнува во точно-нагласеното време...затоа бидете точни и не го пропуштајте почетокот затоа што оваа година ќе биде доста атрактивен...Вратите на центарот за култура ќе бидат отворени од 17 часот за да се создаде ред,да се избегнат гужви и турканици и секој што купил карта да си обезбеди место со тоа што ќе дојде малку порано или на време....Картите се веќе во продажба во центарот за култура во Струга (службен влез) кај Балетското студио БАХ ! Купете на време !
Како и секоја година водителка на настанот ќе биде нашата единствена Иванна Хаџиевска !!! БИДЕТЕ ТАМУ !! ВЕ ОЧЕКУВАМЕ !!

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
eda-srce
Член
eda-srce

Број на мислења : 52
Reputation : -1
Член од : 2012-02-29
Години : 24
Местолокација : Kikоо

BAH SHOW 2012 !!! Empty
ПишувањеПредмет: Re: BAH SHOW 2012 !!!   BAH SHOW 2012 !!! Icon_minitimeПет 08 Јун 2012, 06:38

Very Happy

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
 
BAH SHOW 2012 !!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Настапи-
Отиди до: