Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

Share
 

  Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“

Go down 
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 10:46

Уште една музичка соработка од денеска пуштена во македонскиот радиски етер. Станува збор за новата песна на Христијан Тодороски – Кико „На овој свет“ во која му гостува неговиот колега од шоуто „Македонски Идол“, Денис Мурат. Како комплетен автор на песната се појавува Јован Јованов.

После неколку месеци пауза Кино со нов сингл, кој за разлика од неговото последно музичко остварување е во побрз ритам. Со Денис се познаваат уште кога беа дел од „Музичкиот Идол“, па оттаму и соработката која се случила спонтано. За оваа песна во план е изработка на видео запис. И „На овој свет“, како и претходните четири песни, ќе се најддат на деби албумот на миленикот на младата женска популација чие издавање е Мак Мјузик продукција. Новиот албум на Кико најавен е за на есен. Албумот веќе се работи во студио Јованови, а во меѓувреме Кико се подготвува за неговиот настап на овогодишното издание на Макфест.
преземено http://starmuzika.weebly.com

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 598340306398999448552180 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Normal52 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 558356268521846569601542
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
Ana.Kiko
Модератор
Ana.Kiko

Број на мислења : 247
Reputation : 11
Член од : 2011-05-08
Години : 24
Местолокација : скопје

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 11:05

браво кико ти посакувам многу успеси во иднина..многу песни и спотови....
сигурно и оваа песна ке биде хит....

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Todorovski
кико сонце нашее
Вратете се на почетокот Go down
Milica
Член
Milica

Број на мислења : 33
Reputation : 5
Член од : 2012-04-15
Години : 24
Местолокација : so ti e gajle :D

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 12:07

ќе биде хит!!!!!!

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 2713627830
Вратете се на почетокот Go down
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 14:09

Христијан Тодороски feat. Денис Мурат - " На овој свет " . од денес ќе може да ја слушете на сите радио станици во Македонија....

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 598340306398999448552180 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Normal52 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 558356268521846569601542
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
♥Lozanoska♥
Администратор
♥Lozanoska♥

Број на мислења : 282
Reputation : 5
Член од : 2011-05-06
Години : 33

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeВто 03 Jул 2012, 10:08

Ana.Kiko напиша:
браво кико ти посакувам многу успеси во иднина..многу песни и спотови....
сигурно и оваа песна ке биде хит....

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 52 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 58 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 57
Вратете се на почетокот Go down
eda-srce
Член
eda-srce

Број на мислења : 52
Reputation : -1
Член од : 2012-02-29
Години : 24
Местолокација : Kikоо

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeСре 04 Jул 2012, 13:51

најдобра ПЕСНА ќе е

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Images?q=tbn:ANd9GcSLNxvro_oIfQWC_VfIsFeFuUjKqDsIpFR9Sk_DybEGMLPRDFbY3-OrhLpFEA
Вратете се на почетокот Go down
PiPi
Член
PiPi

Број на мислења : 19
Reputation : 0
Член од : 2012-06-02
Години : 20

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПет 06 Jул 2012, 16:04

eda-srce напиша:
најдобра ПЕСНА ќе е

_________________
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 23266_374409053235_3123_s Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Slatkar

SlAtKaR Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 2092155363  Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 2092155363  Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ 2092155363
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: