Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

Share
 

 Првата песна на Христијан Тодороски

Go down 
АвторПорака
.annie.♥
Модератор
.annie.♥

Број на мислења : 151
Reputation : 2
Член од : 2011-05-09
Години : 20

Првата песна на Христијан Тодороски Empty
ПишувањеПредмет: Првата песна на Христијан Тодороски   Првата песна на Христијан Тодороски Icon_minitimeПон 06 Јун 2011, 09:47

Првата песна на Христијан Тодороски 010201307353782
Заврши Македонскиот Идол, Иван Раденов си замина со титулата прв македонски поп-идол, но и останатите кандидати не останаа заборавени. Сигурно се пршувате што се случува со нив: Сите се во акција и веќе започнаа да ги градат своите музички кариери. Прилепчанецот Христијан Тодоророски прв го направи тоа. Кико е новиот ексклузивец на Мак Мјузик продукција. Тој ја сними цвојата прва самостојна песна. Зад песната се потпишуваат Јован Јованов, музика, аранжманот е на Иван и Јован Јованов, а текстот е на Борче Димитров- Рафинерија. Неговата песна поси наслов Неознат број, која денес (06.06.2011) примиерно ке врти по радио станиците, а веке наредната недела се очекува и премиерата на спотот. Се надеваме дека оваа песна ке биде летен хит.

_________________
Првата песна на Христијан Тодороски 5qy
I love you the most ♥️

Spoiler:
 

Вратете се на почетокот Go down
 
Првата песна на Христијан Тодороски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: