Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

Share
 

 Кико е сам на снегот...

Go down 
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

Кико е сам на снегот... Empty
ПишувањеПредмет: Кико е сам на снегот...   Кико е сам на снегот... Icon_minitimeПон 05 Дек 2011, 12:28

Полна со новогодишен и божиќен дух, така би ја опишале новата песна на Христијан Тодороски- Кико, ексклузивецот на Мак Мјузик продукција, која официјално е пуштена во радио етерот. Зад поп- баладата која е насловена Сам на снегот се потпишуваат браќата Иван и Јован Јованови, кои заедно го направија аранжманот, а музиката и текстот се дело на Јован Јованов.

Среќен сум што и мојава четврта по ред песна ќе добие свој видео запис, кој ќе се снима во текот на наредната недела. Иако е балада, песната има празничен ритам и се надевам дека ќе стане новогодишен хит - вели Кико.

Сам на снегот ќе биде дел од деби-албумот на Кико чие издавање Мак Мјузик продукција го најавува за почетокот на наредната година. Албумот веќе се работи во студиото Јованови.

Датум: 05.12.2011.
Кико е сам на снегот... CC86D134FB9B264BB4F1A14A6A0C5DC1

_________________
Кико е сам на снегот... 598340306398999448552180Кико е сам на снегот... Normal52Кико е сам на снегот... 558356268521846569601542
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
Viktorija
Член
Viktorija

Број на мислења : 4
Reputation : 0
Член од : 2011-12-08

Кико е сам на снегот... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико е сам на снегот...   Кико е сам на снегот... Icon_minitimeПет 09 Дек 2011, 12:09

Најубава новогодишна песна <3<3
Вратете се на почетокот Go down
 
Кико е сам на снегот...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: