Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

Share
 

 Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?

Go down 

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?
Иван
Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_lcap78%Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_rcap
 78% [ 7 ]
Мики
Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_lcap11%Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Дејан
Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_lcap0%Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Виктор
Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_lcap11%Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Општо гласови : 9
 

АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСаб 21 Мај 2011, 20:01

Што мисилите кој ке биде првиот македонски идол
јас се уште не знам, ке ви кажам под кога ке видам кој исападна

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
♥Lozanoska♥
Администратор
♥Lozanoska♥

Број на мислења : 282
Reputation : 5
Член од : 2011-05-06
Години : 34

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСаб 21 Мај 2011, 20:57

Виктор нормално [You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
jovanna*
Член
jovanna*

Број на мислења : 217
Reputation : 1
Член од : 2011-05-07
Години : 21
Местолокација : Ohrid

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeНед 22 Мај 2011, 17:41

Иванн! или Мики Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]Baby you light up my world like nobody else [You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥

Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 33

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeВто 24 Мај 2011, 20:33

Јас мисалм дека иван ке е мк идол

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
http://kikotodoroskifanclub.forummk.com
jovanna*
Член
jovanna*

Број на мислења : 217
Reputation : 1
Член од : 2011-05-07
Години : 21
Местолокација : Ohrid

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСре 25 Мај 2011, 12:01

♥KikoIdol♥ напиша:
Јас мисалм дека иван ке е мк идол

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]Baby you light up my world like nobody else [You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
Ana.Kiko
Модератор
Ana.Kiko

Број на мислења : 247
Reputation : 11
Член од : 2011-05-08
Години : 25
Местолокација : скопје

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСаб 28 Мај 2011, 12:28

Иван

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
кико сонце нашее
Вратете се на почетокот Go down
.annie.♥
Модератор
.annie.♥

Број на мислења : 151
Reputation : 2
Член од : 2011-05-09
Години : 20

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСаб 28 Мај 2011, 12:46

Иван! Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? 2092155363

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
I love you the most [You must be registered and logged in to see this image.]

Spoiler:
 

Вратете се на почетокот Go down
♥Lozanoska♥
Администратор
♥Lozanoska♥

Број на мислења : 282
Reputation : 5
Член од : 2011-05-06
Години : 34

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСаб 28 Мај 2011, 15:37

jovanna* напиша:
♥KikoIdol♥ напиша:
Јас мисалм дека иван ке е мк идол

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
marija
Член
marija

Број на мислења : 2
Reputation : 0
Член од : 2011-05-28

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСаб 28 Мај 2011, 15:46

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? 4057690140 Miki...
Вратете се на почетокот Go down
Mkidol
Член
Mkidol

Број на мислења : 4
Reputation : 0
Член од : 2011-05-29
Местолокација : sk

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeНед 29 Мај 2011, 18:31

ivan
Вратете се на почетокот Go down
martina
Член
martina

Број на мислења : 1
Reputation : 0
Член од : 2011-05-29

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeНед 29 Мај 2011, 18:51

miki Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Кикохоличарка до крај♥
Член
Кикохоличарка до крај♥

Број на мислења : 107
Reputation : 0
Член од : 2011-05-10

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeВто 07 Јун 2011, 07:09

Па веќе победи Иван и мислам дека треба да ја заклучите темава Very Happy

_________________
what is his problem?why is so beautiful?
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]


Вратете се на почетокот Go down
jovanna*
Член
jovanna*

Број на мислења : 217
Reputation : 1
Член од : 2011-05-07
Години : 21
Местолокација : Ohrid

Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitimeСре 08 Јун 2011, 08:22

ок ќе ја заклучам Wink

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]Baby you light up my world like nobody else [You must be registered and logged in to see this image.]
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?   Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој ке биде првиот МАКЕДОНСКИ ИДОЛ ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Секојдневие :: Анкети-
Отиди до: