Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се
Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се
Христијан Тодороски Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

 

 Кико е сам на снегот...

Go down 
2 posters
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥


Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 37

Кико е сам на снегот... Empty
ПишувањеПредмет: Кико е сам на снегот...   Кико е сам на снегот... Icon_minitimeПон 05 Дек 2011, 12:28

Полна со новогодишен и божиќен дух, така би ја опишале новата песна на Христијан Тодороски- Кико, ексклузивецот на Мак Мјузик продукција, која официјално е пуштена во радио етерот. Зад поп- баладата која е насловена Сам на снегот се потпишуваат браќата Иван и Јован Јованови, кои заедно го направија аранжманот, а музиката и текстот се дело на Јован Јованов.

Среќен сум што и мојава четврта по ред песна ќе добие свој видео запис, кој ќе се снима во текот на наредната недела. Иако е балада, песната има празничен ритам и се надевам дека ќе стане новогодишен хит - вели Кико.

Сам на снегот ќе биде дел од деби-албумот на Кико чие издавање Мак Мјузик продукција го најавува за почетокот на наредната година. Албумот веќе се работи во студиото Јованови.

Датум: 05.12.2011.
Кико е сам на снегот... CC86D134FB9B264BB4F1A14A6A0C5DC1
Вратете се на почетокот Go down
https://kikotodoroskifanclub.forummk.com
Viktorija
Член
Viktorija


Број на мислења : 4
Reputation : 0
Член од : 2011-12-08

Кико е сам на снегот... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико е сам на снегот...   Кико е сам на снегот... Icon_minitimeПет 09 Дек 2011, 12:09

Најубава новогодишна песна <3<3
Вратете се на почетокот Go down
 
Кико е сам на снегот...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Сам на снегот" - видео записот на Кико кој ќе ја разбуди фантазијата во вас
» Гласајте на ммм.мк за сам на снегот
»  Христијан Тодороски - Сам на снегот
» Христијан Тодороски-Сам На Снегот
» Новата Песна на Христијан Тодороски-Сам На Снегот

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: