Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се
Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се
Христијан Тодороски Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

 

  Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“

Go down 
+2
Ana.Kiko
Todoroska♥
6 posters
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥


Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 37

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 10:46

Уште една музичка соработка од денеска пуштена во македонскиот радиски етер. Станува збор за новата песна на Христијан Тодороски – Кико „На овој свет“ во која му гостува неговиот колега од шоуто „Македонски Идол“, Денис Мурат. Како комплетен автор на песната се појавува Јован Јованов.

После неколку месеци пауза Кино со нов сингл, кој за разлика од неговото последно музичко остварување е во побрз ритам. Со Денис се познаваат уште кога беа дел од „Музичкиот Идол“, па оттаму и соработката која се случила спонтано. За оваа песна во план е изработка на видео запис. И „На овој свет“, како и претходните четири песни, ќе се најддат на деби албумот на миленикот на младата женска популација чие издавање е Мак Мјузик продукција. Новиот албум на Кико најавен е за на есен. Албумот веќе се работи во студио Јованови, а во меѓувреме Кико се подготвува за неговиот настап на овогодишното издание на Макфест.
преземено http://starmuzika.weebly.com
Вратете се на почетокот Go down
https://kikotodoroskifanclub.forummk.com
Ana.Kiko
Модератор
Ana.Kiko


Број на мислења : 247
Reputation : 11
Член од : 2011-05-08
Години : 28
Местолокација : скопје

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 11:05

браво кико ти посакувам многу успеси во иднина..многу песни и спотови....
сигурно и оваа песна ке биде хит....
Вратете се на почетокот Go down
Milica
Член
Milica


Број на мислења : 33
Reputation : 5
Член од : 2012-04-15
Години : 28
Местолокација : so ti e gajle :D

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 12:07

ќе биде хит!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥


Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 37

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПон 02 Jул 2012, 14:09

Христијан Тодороски feat. Денис Мурат - " На овој свет " . од денес ќе може да ја слушете на сите радио станици во Македонија....
Вратете се на почетокот Go down
https://kikotodoroskifanclub.forummk.com
♥Lozanoska♥
Администратор
♥Lozanoska♥


Број на мислења : 282
Reputation : 5
Член од : 2011-05-06
Години : 37

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeВто 03 Jул 2012, 10:08

Ana.Kiko напиша:
браво кико ти посакувам многу успеси во иднина..многу песни и спотови....
сигурно и оваа песна ке биде хит....
Вратете се на почетокот Go down
eda-srce
Член
eda-srce


Број на мислења : 52
Reputation : -1
Член од : 2012-02-29
Години : 27
Местолокација : Kikоо

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeСре 04 Jул 2012, 13:51

најдобра ПЕСНА ќе е
Вратете се на почетокот Go down
PiPi
Член
PiPi


Број на мислења : 19
Reputation : 0
Член од : 2012-06-02
Години : 24

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitimeПет 06 Jул 2012, 16:04

eda-srce напиша:
најдобра ПЕСНА ќе е
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

 Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“    Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“ Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кико и Денис во дует насловен „На овој свет“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
»  Христијан Тодороски ft. Денис Мурат- На овој свет
» Со кој би сакале Кико да направи дует?
» Новата Фризура На Кико
» Кико е сам на снегот...
» Христијан Тодороски-Кико

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: