Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се
Христијан Тодороски Фан Клуб
Сакаш да станеш дел од Фан Клубот на Христијан Тодороски...Тогаш кликни на Регистрирајте се
Христијан Тодороски Фан Клуб
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Сите фанови на Христијан Тодороски на едно место!
 
HomeHome  ПорталПортал  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  Фејсбук Профил  Твитер Профил  Dailymotion Видео  Веб Страница  Контакт  

 

 Кико и Ивица под опсада

Go down 
АвторПорака
Todoroska♥
Администратор
Todoroska♥


Број на мислења : 594
Reputation : 14
Член од : 2011-05-05
Години : 37

Кико и Ивица под опсада Empty
ПишувањеПредмет: Кико и Ивица под опсада   Кико и Ивица под опсада Icon_minitimeПет 24 Јун 2011, 12:14

Кубење коси, вресоци, фотоапарати, љубовни пораки... вака некако изгледаше првата промоција на ексклузивците на Мак мјузик, Ивица Веловски и Христијан Тодорски - Кико. Иако за момент се изгледаше како дека од промоцијата нема да остане ништо, работата беше ставена под контрола, а младите музички надежи Кико и Ивица пред присутните ги претставија деби сингловите - "Рај и пекол" и "Ти би занела". Песните се пуштаат во исто време со спотови, кои, дознаваме, се снимени во битолскиот регион.

За љубовната тема "Ти би знаела" - песната за која музиката ја потпишува Јован Јованов, текстот е на Борче Димитров - Рафинерија, а аражманот е на Јован Јованов и Дамјан Лазаровски, Ивица зачекори по пелагониските ниви разочаран од неговата љубена. Прилепчанецот, пак, рајот и пеколот во видеозаписот ги прикажува на битолскиот Широк сокак, спортскиот аеродром и филмското Мариово, а околу него се моткаат неколку атрактивни Кико и Ивица под опсада 9A8FE0D0AFE57040A7C572796C82632Eдевојки. Музиката и аранжманот на "Рај и пекол" ги потпишуваат Јован и Иван Јовановски, а текстот е, исто така, на Борче. И двата видеозаписи се изработени под режисерската палка на Дарио Јанковиќ.
"Само што почнавме да работиме со Јован и Кристијан, а веднаш имаме резултат. Стигнавме до ова", вели Кико. Ивица, пак, откри дека веќе размислува за албум: "Овој тим ќе не собере и за албум".
Кико и Ивица нема да застанат тука. Тие деновиве се подготвуваат повторно да влезат во студио, а со новите песни ќе настапат на "Охрид фест".
(Ан.Ѓ.)
Фото: Ѓ. Личовски

Вратете се на почетокот Go down
https://kikotodoroskifanclub.forummk.com
 
Кико и Ивица под опсада
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Новата Фризура На Кико
» Кико Или Виктор
» Кико е сам на снегот...
» Новата Песна на Кико
» Гласајте за Кико Тодороски

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Христијан Тодороски Фан Клуб  :: Христијан Тодороски :: Новости-
Отиди до: